Hoşgeldiniz. Sitemiz tam adresi www. saglamoyun . com'dur. Sitemizde 1938 yayın yayınlandı ve siz yenisini bırakana kadar 35923 yorum bırakıldı.

Windows 8 Metro Uygulama Sorunları Çözümü

  • 14 Ağustos 2013
  • 6 yorum
  • 6.886 kez görüntülendi

  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy yok.)
    Loading...


Açıklama-Çözüm

Windows 8 hayatımıza gireli bir yıl oldu. Fakat hala birçok sorun çözülmemiş gibi görünüyor. Halbuki öyle değil. Windows işletim sisteminin arkasında durdu. Ek paketler, güncellemeler, uygulamalar art arda yayınlandı. Hiç birşey çözümsüz değildir.

Fakat bir sorun var ki (Şahsen ben windows 8 kullanıyorum benimde aynı sorunum vardı…) çok araştırmama rağmen hiçbir şekilde çözümü bulamadım. Sorun şu ki : Windows 8 “Metro Arayüzü” ile geldi. Kendi mağazasından indirebileceğimiz oyunlar, programlar mevcut. Ama bazı bilgisayarlarda -misal benimki gibi- mağazadan indirdiğim program ve oyunların bir kısmı açılıyor bir kısmı açılmıyor, çalışmıyor. Başlıca sorunlar şunlar…

– Metro arayüzündeki mağaza uygulamalar çalışmıyor.
– Metro uygulamaları açılıp kapanıyor.
– Metro uygulaması açıldıktan sonra arayüze atıyor.
– Mağazadan dosya indirmeye başladığım zaman tamamlanmıyor.
– İndirilen dosya yüklenmiyor…. gibi.

Çözümleri ben günlerce araştırdım. Sürekli kaspersky anti-virüs programı ile sistemde çakışma olduğu söylendi. Tamamda bende Kaspersky yok ki. Bırak onu hiç bir anti-virüs programım yok. Üstelik çözüm için bir sürü kodlar filan uğraşıyorsunuz. Bizim çözümümüz daha basit, kalıcı ve kesin çözüm -ben kendim bizzat denedim ve oldu-.

Benim sorunum uygulamaları açmaya çalıştığım zaman açılıp kapanıyordu. Sorunumu vereceğim linkte ki orjinal Windows uygulama çözdüm. Çok küçük program olmasına karşın benim için çok büyük iş yaptı 🙂
Program sistemdeki programlar ve uygulama çakışmasını engelleyecek sorunları buluyor düzeltiyor.

Yapılacak şey çok basit. Linkte ki dosyayı indirin. Çift tıklayın ve sadece ileri tıklayın 🙂 Gördünüz mü ne kadar basit. Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık açılmayan uygulamalarınızı kullanabilirsiniz.

Bende birçok oyun, program çalışmıyordu. Misal DR. Jolt adlı oyun metro arayüzü için SKYPE çalışmıyordu. Dediğim gibi açılıp kapanıyordu. Fakat şuan hiçbir sıkıntı yaşamıyorum…

Örnek Resimler:

——————————————————————————————-———-——
İndirme Bölümümüz

——————————————————————————————-———-——

:

——————————————————————————————-

Sağlam Oyun içeriğindeki oyun ve diğer indirme linklerinin ve inen dosyaların çalışır, işe yarar ve sağlam olmasını amaç edinmiştir.
Yorum bırakarak ya da bu yayını sosyal medya üzerinden paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.
Keyifli Oyunlar. -S.O-
                                                 

Bir önceki yazımız olan SysTweak Regclean Pro v6.21 Full Sorunsuz İndir! başlıklı yayınımıza da göz atmak ister misiniz?

Bir cisim yaklaşıyor...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ