Tron Evolution Genel Hata ve ÇözümlerGenel Hata ve Çözümler

Bu konuda Tron Evolution oyunu hata ve çözümlerini açıklayacağız.


Öncelikle oyun için tıklayınız — Tron Evolution Sorunsuz Full Tek Link İndir


Oyun Açılınca *.dll Dosyası Eksik Hatası :
Oyunun çalışabilmesi için “Games for Windows Live” yüklü olması gerekmektedir. İndirdiğiniz oyunun içinde “gfwlivesetup.exe” dosyasını açıp ileri ileri tıklayarak kurulumu bitirin. Bu programın yüklenebilmesi için internetiniz olmalıdır.

Oyuna Tıklıyorum Ama Tepki Vermiyor :
Oyunu “C:Program Files (x86)Disney Interactive StudiosTron EvolutionBinariesWin32Live” dizinine girerek “GridGameLauncherc” dosyasına sağ tıklayıp masa üstüne kısayol oluşturun. Buradan açın. Eğer herhangi bir tepki vermezse sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Oyuna Giriyorum Ama Oyundan Atıyor : 
Oyunu açarken en önemli nokta İNTERNET BAĞLANTIMIZIN KESİLMİŞ OLMASI. Yani oyunu açmadan önce interneti kapatın aksi halde güncelleme yapmaya çalışacaktır ve oyununuzun bir daha açılmamasına neden olacaktır.

Oyunu Açtım Fakat Tam Ekran Değil :
Artık bilgisayarlar 1366X768 ve ya 1360X768 gibi çözünürlüklere sahip. Ama oyunumuz eski olduğu için en fazla 1024X768 çözünürlüğünde çalışıyor ve bu da oyunu küçük ekran oynamamıza neden oluyor. Bunun çözümü için ise şu adımları izleyin.

—“C:UsersKullnıcı AdınızDocumentsDisney Interactive StudiosTron EvolutionUnrealEngine3GridGameConfig” konumuna gidin.
—Burada “GridEngine.ini” dosyasını not defteri ile açın.
—CTRL + F basarak arama penceresini açın. ResX yazın ve bulun. Not defterinde ResX yazan yerin yanında oyunun grafik boyutu görülecektir. Orayı kendi bilgisayarınızın çözünürlüğüne göre değiştirin. Misal benim not defterimde 1024 yazıyordu fakat benim bilgisayarım 1366 çözünürlük o yüzden o sayıyı silip 1366 yazdım. Ardından ResY değerini de bizim bilgisayarımıza göre değiştirip kaydedeceğiz. Artık oyunumuz tam ekran olacaktır.

Oyunu Açtım Herşey Tamam Ama Oyun Kaydolmuyor : 
Son olarak oyun save sorunu var. Games for Windows Live kullandığı için internet bağlantısı istiyor. Fakat internet kapalı oynamamız gerekiyordu. Bu yüzden çözümü yapmamız gerekiyor. Oyunu açıyoruz ardından otomatik açılan Windows Live menüsünden Create New Account tıklıyoruz. Ardından Create New Profile de açılan paragrafın en altına iniyoruz orada “created a local profile” yazıyor mavi renkli. Buna tıklıyoruz. İsim yazıyoruz ve tamam tamam diyerek kaydediyoruz. Artık oyunumuz SORUNSUZDUR.

İyi Eğlenceler…

Tron Evolution oynanmaya hazır. Buradaki anlatılanlar bizzat tarafımızca denenmiş olup oyun çalıştığı görüldükten sonra sitemize eklenmiştir, diğer tüm oyunlar gibi.. Yani herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Bu konu her zaman günceldir. Gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz.

Sağlam Oyun içeriğindeki oyun ve diğer indirme linklerinin ve inen dosyaların çalışır, işe yarar ve sağlam olmasını amaç edinmiştir.

Yorum bırakarak ya da bu yayını sosyal medya üzerinden paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.

Keyifli Oyunlar. -S.O-
                                                 

Bir önceki yazımız olan Kingdom Rush Full Tek Link İndir başlıklı yayınımıza da göz atmak ister misiniz?

Yorumlar (6 yorum)

×

Bir Şeyler Ara