Sık Gelen İsteklere Toplu CevaplarYorum forumlarında site hakkında farklı farklı  istekler veya şikayetler gelmekte, bu yayında popüler isteklere cevap verelim dedik 🙂

1- Torrent neden yüklemiyorsunuz? Torrent yükleyin bizi uğraştırmayın.. vs vs

Belki de en çok karşılaştığımız sorudur. Şöyle ki biz torrent sitesi değiliz. Klasmanımız o yönde değil. Oyun indirme siteleri direk indirilebilir link sunanlar -ve dosyalarını bu sitelerin serverları üzerinde barındıranlar-(turbobit, letitbit vs) ile torrent olanlar olarak ayrılır. Biz kurulduğumuz günden beri direk indirme linki sunanlar grubundayız. Diğeri yani torrent tamamen farklı bir alan ve biz o alanda değiliz.

Ne Yapılabilir?

Torrent indirme sitesi açabiliriz ama bu oldukça zamanımızı alacaktır. Sitedeki tüm işlerle uğraşan sadece 2 kişiyiz, çoğu zaman sağlam oyuna bile yetişemezken bir de tutup yeni bir site açarsak her ikisininde kalitesi düşecektir.

Neden Torrent değiliz?

Torrent linkler ilk yüklendiği anda yüksek indirme imkanı da sunuyor güzel oluyor ama zamanla hatta yayınlandıktan 1 ay sonra seed düşüyor ve hız yerlerde oluyor. 2012 de yaptığımız yayınları turbobit ile hala hızınızın doruklarında indirebilirsiniz ama bu yayınlar torrent olsaydı artık çöp konular olacaktı. Süreklilik açısından turbobit veya benzeri siteler daha iyiler. Bizimde vizyonumuz sağlam olmak. Bu vizyon gereği sizlere zamanla seed’i düşecek torrentler sunmak istemiyoruz, tamamen bizim tercihimiz doğrultusundadır.

2- Turbobitten hızlı indiremiyorum.

Bunu daha önce  de açıklamıştık, şukonumuzdaki 7.Maddeye göz atın. Yine bahsetmek gerekirse, turbobit size sınırsız bandwidth sunuyor, bu doğrultuda siz kendi hızınızın çıkabildiği en üst seviyede indirme yapıyorsunuz. Türkiye’de bu ortalama 300kb/sn şeklinde olmaktadır. Eğer turbobit premiumunuz olmasına rağmen 40-50 kb larda indiriyorsanız hızınızda bir problem vardır. Başka bir dosyayla deneyin hızınızın onda da düşük olduğunu göreceksiniz, keşke hızınızı arttırabilsek ama bu bizim değil TTNET’in elinde.

3-Turbobitten premium almak zorunda mıyım, beni neden buna zorluyorsunuz?

Son zamanlarda bu soruyuda çok görür olduk. Öncelikle belirtmek gerekir ki biz kimseyi hiçbir şeye zorlamıyoruz ve hiçbir şey satmıyoruz. Almak zorunda değilsiniz. Bizim bundan pek bir kazanç sağladığımız söylenemez zaten. Kazandığımızı da genelde site bakımları ve çekilişlere harcamaktayız. Her neyse.

Turbobitten premium almadan da indirme yapabilirsiniz ama işkence gibidir ve yüksek boyutlu dosyalar için düşünülemez bile. Fakat sadece 13 tl ye premium alıp 1 hafta içerisinde istediğiniz kadar oyun-program indirebilirsiniz. Kendimizi kandırmayalım, 13 TL yi nelere vermiyoruz ki? Tabi “ben oyun indirmek için para harcamam” cılardansanız oyunun orijinalini 90-100 TL verip alabilirsiniz. Seçim tamamen sizin.

4- Siz ne kadar uğraşıyorsunuz?

Bu da site kullanıcılarının merak ettiği konular arasında. Sitede sadece yayın yapan bir yazar(dangeras) ve yayın yapmanın yanı sıra diğer her şeyle ilgilenen bir admin olmak üzere 2 kişi çalışmakta. Ara sıra katkıda bulunan Mehmet Kılıçşor’un da emeğini yadsımamak lazım. Şahsen site kurucusu ve admin olarak günde ortalama 8 saatimi sizler için harcamaktayım. Herhangi bir yayını yapmak ise upload ve download’ıyla yaklaşık 4 bazen 5 saatimi alıyor. Tabi yüksek boyutlu yayınlar için bu geçerli değil, bazen tüm günü onlar için ayırmak zorunda kalabiliyorum. Tamam bu kadar özel yeter diğer soruya geçiyorum 🙂

5- Turbobit dışında başka bir yere yükleyemez misiniz?

Çok denedik ama maalesef hala en iyi tek olarak turbobit var. Örneğin denediğimiz ve sizin için alternatif olsun diye eklediğimiz “uploaded” bir anda tüm dosyalarımızı sildi. Aşağıdaki soruyla devam ediyorum.

– Yerli bir sermayeye yükleyin bizi ruslara para vermek zorunda bırakmayın…

Onu da denedik. Fastsonic ile yerli sermayeye giriş yaptık. 2 ay sonra tüm dosyaları silip paraları toplayıp kaçtılar. 🙂 Evet.. Bu şekilde olunca milliyetçilik duygularımızı bir kenara bıraktık ve bu işi en iyi yapanla yolumuza devam ettik.

6- Android Bölümü Neden Açmıyorsunuz?

Tüm bölümlere yetişmemiz şu durumda imkansız, açsak da 1-2 yayından sonra pasif bir bölüm olacaktır. Belki çok beğendiklerimizi paylaşmak üzerine ilerleyen aylarda olabilir.

Sonradan ekleme: Android kategorimiz yoğun istekler üzerine açılmıştır.

7- Yazar neden almıyorsunuz?
Sitenin kalitesini korumasını istiyoruz bu yüzden yazar alımında aşırı özeniyoruz ve maalesef istediğimiz gibi bir yazar bulamıyoruz, artık aramaktan vazgeçtik, bu gerçekten kolay bir iş değil.

7- Nereden üye olabilirim?

Sitemiz üyelik sistemine karşıdır, herhangi bir üyelik gerektirmez. Gmailinizin olması bize katılmanız için yeterlidir.

Aklınıza takılan başka bir konu olursa yorum forumundan sorabilirsiniz. Popüler soruları bu yayına eklemeye devam edeceğiz.Yorumlar (10 yorum)
×

Bir Şeyler Ara