Rome Total War 1 Full Türkçe Tek Link İndirOyun Hakkında Bilgi:

Oyun Türü: Strateji

Oyun Hakkında Kısaca: Bir kaç gün önce 2’si çıkan bu strateji oyun serisinin nostalji amaçlı ilk oyununu da yayınlayalım dedik. İnternette sağlam bir şekilde fazla bir yerde bulamayınca kolları sıvadık ve yayın karşınızda.

Rome: Total War ya da kısaca RTW, MÖ 270 ve MS 14 yılları arasında Roma Cumhuriyeti ve erken Roma İmparatorluğu döneminde geçen bir strateji oyunudur. Creative Assembly tarafından geliştirilmiş ve Activision tarafından 22 Eylül 2004’te piyasaya sürülmüştür.
Binlerce askerden oluşan antik ordularla muazzam savaşların cereyan edebildiği oyunda yeni bir 3 boyutlu grafik motoru kullanılmıştır. Bu yeni grafik motoru sayesinde savaş meydanında 30.000 kişilik ordular bulunabilmektedir. Orduların strateji ekranında birbirlerine kılıç çektikleri bölgenin, strateji haritasındaki coğrafi koşullarının aynısıyla savaş meydanına aktarılması oyunun göze çarpan özelliklerindendir. Örneğin genel haritada Konstantinopolis’te karşılaşan ordular, savaş ekranında da kurgusal bir arazide değil, Konstantinopolis’in oyuna birebir aktarılmış halinde savaşmaktadırlar. Oyun ayrıca Hannibal Barca, Vercingetorix, Jül Sezar gibi tarihe mal olmuş kişiliklerin yerine geçme, üç Romalı aile JuliiBrutiiScipii ile dünya hakimiyeti için mücadele etme; Yunan şehir devletleri, Kartaca,Britanya, Selevkoslar ve Mısırlılar ile tarihi baştan yazma şansını oyunculara sunmaktadır. (Bu ülkeler ile oynayabilmek için oyunda ilerleyip Roma ailelerinden biriyle biraz önce anılan ülkeleri işgal etmeniz gerekmektedir.)
Şehir savaşlarına ve kale kuşatmalarına eklenen birkaç yeni özellikle beraber oynayış, oyunun önceki serileri olan Shogun: Total War ve Medieval: Total War ile benzerlikler göstermektedir.
Piyasa sürülmeden önce onlarca övgü alan oyunun grafik ve simulasyonları oyunun piyasaya sürülmesi ile beraber History Channel ve BBC’deki programlarda tarihi savaşların yeniden canlandırılmasında kullanılmıştır. 
Oyun motorunun gelişmişliği sayesinde tarihî savaşlar, bu programlarda su götürmez bir mükemmellikte yeniden canlandırılabilmiştir.(wikipedia)

Oyun Çıkış Tarihi: 22 Eylül 2004

Oyun Boyutu: 1,89 GB – Tek Link veya Partlı,

Oyun içi Görseller:

Minimum Sistem Gereksinimleri;

İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7
İşlemci: 1.2 GHz
Ram: 256 MB
Ekran Kartı: GeForce FX 5XXX series 256 MB
Boş Alan: 3 GB

Oyun tanıtım videosu:

Gerekenler:

Rome Total War oyununu tek link indireceğiz. İndirdiğimiz linkler sıkıştırılmış bir rar dosyasıdır. Çıkartmak için gereken program: Winrar.

İnen dosya bir cue dosyasıdır. Dosyayı açmamız için kullanacağımız program: Daemon Tools Lite

——————————————————————————————-———-——
İndirme Bölümümüz

——————————————————————————————-———-——
:

Rome Total War 1 Full Türkçe Tek Link İndir
Turbobit | Uploaded
——————————————————————————————-———-——

Rome Total War İndirme & Kurulum

1- İndirdiğiniz klasörde bulunan “.cue” dosyasına(rld-rtwa) çift tıklayın veya daemon tools yardımıyla açın. Bu sanal bir DVD ve bu DVD yi açmak için daemon tools lite programına ihtiyacımız var.

2- Daha sonra bilgisayarım – Sanal Cd’nize çift tıklayın sonra ve next next tıklayarak kurulumu başlatın.

3- Kurulum devam ederken sizden ikinci cd yi takmanızı isteyecek.  Şöyle ki:

rld-rtwa (cue dosyası) – 1.CD
rld-rtwb (cue dosyası) – 2.CD

rld-rtwc (cue dosyası) – 3.CD
2.CD yi istediğinde rld-rtwb dosyasını daemon tools lite ile açıyoruz ve kurulumdaki o uyarıya tamam diyoruz kurulum devam ediyor. Aynı işlemi 3.CD’yi istediğinde rld-rtwc dosyasını açıp tamam diyerek yapıyoruz ve son olarak yine bizden 1.CD yi takmamızı isteyecek. rld-rtwa yı daemon tools lite dan açıp uyarıya tamam diyoruz. Kurulum uzun sürmeyecektir.

4- Kurulum bitti, şimdi crack atmamız gerekiyor ki oyun full olsun.Crack atmak için Crack klasörüne tıklayın.

5- Crack klasörünün içerisindeki dosyayı olduğu gibi kopyalayın ve oyunu kurduğunuz konuma yani “C:Program Files (x86)ActivisionRome – Total War” konumuna yapıştırın, karşınıza gelen soruya kopyala ve değiştir dedikten sonra geriye kaldı oyunu TÜRKÇE yapmak.

Rome Total War 1 Türkçe Yama Kurulumu

1-Türkçe yama %99 olarak oyunu Türkçeleştirir, kurulumu zorunlu değildir.Türkçe yamayı ayrıca buradan indirebilirsiniz.

2-Türkçe yama klasörüne girin ve RomaTotal War-Turkceyama-saglamoyun isimli programa çift tıklayın.

3-Hedef olarak “C:Program Files (x86)ActivisionRome – Total WarDatatext” konumunu gösterin ve install deyin. Kurulum tamamlanmıştır. Eğer uyarı gelirse bu program düzgün yüklendi seçeneğine tıklarsınız.

Rome Total War oynanmaya hazır. Buradaki anlatılanlar bizzat tarafımızca denenmiş olup oyun çalıştığı görüldükten sonra sitemize eklenmiştir, diğer tüm oyunlar gibi.. Yani herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Bu konu her zaman günceldir. Gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz.

Sağlam Oyun içeriğindeki oyun ve diğer indirme linklerinin ve inen dosyaların çalışır, işe yarar ve sağlam olmasını amaç edinmiştir.

Yorum bırakarak ya da bu yayını sosyal medya üzerinden paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.

Keyifli Oyunlar. -S.O-

Bir önceki yazımız olan Kingdom Rush Full Tek Link İndir başlıklı yayınımıza da göz atmak ister misiniz?Yorumlar (55 yorum)
×

Bir Şeyler Ara