GTA 5 Hataları ve ÇözümleriGTA-5-V-hata-cozum-solved-problem-social

Yıllardır dört gözle beklediğimiz GTA 5 2014’de oyun konsollarına 2015 Nisan’da ise bilgisayarlara çıktı. Bir çok şey yazıldı çizildi. Yok bu oyun kırılamaz yok ultra güvenlik önlemleri alındı bu sefer vs. Gel gelelim 3DM adlı çinli bir hacker grubu oyunu 1 haftada crackledi. Bizde sağlam olduğunu gördükten sonra yayınladık.

Yalnız oyun kurulumu ve ilk çalıştırma aşamalarında bir çok hata vardı. Oyun içerisinde hala hatalar var ama bunlar yeni güncellemelerle giderilecek hatalar. Bu yüzden biz bu yayında sadece oyunu yüklerken veya ilk açma aşamasında alınan hatalardan bahsedeceğiz.
GTA 5 Full Tek Link Sağlam İndir
Sağlam Oyun ekibi olarak bir oyunu denemek için yüklerken “Allah’ım nolur hatayla karşılaşalım.” diyoruz. 🙂 Biraz mazoşistçe gelebilir ama hata almaktan zevk alıyoruz. Hata alıp o hatayı çözmeye çalışmaktan. Sonra size çözümünü anlatıp sizlerden teşekkür yorumları alınca mutlu oluyoruz. Şansımız yaver gitti ki GTA 5’i yüklerkende, ilk kez açarken de bazı hatalar aldık, çözdük, çözüldüğünü gördük ve şimdi sizlerle paylaşacağız. Lafı çok uzatmadan girelim mevzuya.

Yalnız şunu belirtmeden edemeyeceğim. Her birimiz farklı sistemler kullanıyoruz, farklı farklı kullanıyoruz. Dolayısıyla biz kendi sistemimizde bu hataları böyle çözdük ama sizde sonuç vermeyebilir, bir yerlerde eksiklik vardır, onu bulmaya çalışın.

Her şeyden önce şu yayınımıza göz atmanızı tavsiye ederiz:

Tavsiye Yayın: Oyunlarda Alınan Genel Hatalar ve Çözümleri

1 – GTA 5 Social Club Hatası ve Çözümü

Bunu bir çoğumuz yaşadık. En bilindik hata. Oyunu açıyorsunuz, açılıyor ama social club üyelik istiyor. Üyeliği doğru girsen bile kabul etmiyor, oyundan çıkıyor ve kafayı yiyorsun 🙂 Gösterip vermemek dedikleri bu olsa gerek 😉

Bu hatanın çözümü için GTA 5 Full İndir yayınımızdan indirdiğiniz klasörlerden Installers klasörünü açın ve oradaki programı kurun. O program bu hatayı çözmek için yapılmış bir program. Hata almaya devam ediyorsanız:

-Güncel update ve crack uyguladığınızdan emin olun. Garanti olsun, oyunu sağlam oyundan indirin.
-İşlemleri sırasıyla yapıyor musunuz? Emin misiniz? Kurulum videomuzu inceleyin.
-Bir çok kez deneme-yanılma yaptıysanız oyun dosya klasörü bozulmuş olabilir. Her şeyi silin tabiri caizse iz kalmasın. Özellikle C:\Users\KULLANICIADINIZ\Documents de bulunan rockstars games klasörünü sildiğinizden emin olun. Bilgisayarda rockstars veya gta 5 araması yapın çıkan her şeyi silin. Sonra bizim GTA 5 oyunu İndir yayınımızdan oyunu indirin ve her şeyi anlattığımız sırayla, temizce yapın.

2- GTA 5 Launcher.exe tıklıyorum tepki vermiyor hatası çözümü!

Bizzat karşılaştık bu hata ile. Bu hatanın %100 sebebi yanlış yapılmış update ve crack uygulaması. Kurulum videomuzu inceleyin.

gta5-kurulum-resimli-nasil-anlatimGTA 5 Nasıl Kurulur – Crack Yapılır?(Videolu Anlatım)

3- GTA 5 Çince Dil Problemi

GTA 5 Dili İngilizce yapmak da diyebiliriz. GTA 5’i yükledikten sonra oyun dosyalarından saçma sapan çince bir uygulamaya çift tıklanmasıyla çıkar bu hata genelde.

GTA 5 Çin dili sorununu düzeltmek – &100 Çözümü:

**1- Başlat menüsünü açıp “regedit” yazıp enter’a basın.
**2- Klasörlerden HKEY_LOCAL_MACHINE açın.
**3- Altlarda bulunan SOFTWARE açın.
**4- Sonra yine en altta bulunan klasör olan Wow6432Node klasörünü açın.
**5- Rockstar Games klasörünü açın.
**6- Grand Theft Auto V tıklayın.

gta-5-cin-ingilizce-cevir-nasil

**7- Language’yi sağ tıklayıp değiştirin “en-US” yazıp değiştirin.
**8- Artık hata alsanızda en azından ingilizce alacaksınız 🙂

GTA 5 UPDATE 4 + CRACK V5 SONUCUNDA ÇİN DİLİ SORUNU:

Bu update sonucunda dil yine Çin’ce olarak değişti ve bu sefer yukardaki yöntem işe yaramadı. Peki bu sefer çözüm neydi. Şu yayınımızda açıkladık, orada %100 çözümü yayının en altında belirtildi.

4- GTA 5 Social Club 105 Hatası ve Çözümü

Bu hatanın temel sebebi Türkçe karakterlerin oyunun programlanışındaki bazı konfigirüsyonlara ters düşmesi. İĞŞÇ gibi harflerin olduğu yere oyunu kurmuş olabilirsiniz. Oyunu program files’a kurmanız en sağlıklısı.

5- GTA 5 Siyah Ekran Hatası ve Çözümü

Bu hata şu sebeplerden kaynaklanıyordur:

**1- Güncellemelerin yapılmamış olması.

*Öncelikle NVIDIA Gta 5 özel güncellemesini NVİDİA Güncelleme merkezinden kurun.
*Visual C++ en günceli olsun.
*Diretx 11 tekrar bir güncelleyin.
*Ekran kartı komple güncellenme gerektiriyor olabilir, kontrol edin.
*Windows-Başlat kısmına update yazın ve sonuçlarda çıkan windows update tıklayın. Güncellemeleri kontrol edin, önemsizde olsa varsa yükleyin.

**2- Donanımsal Yetersizlik

Oyunun gereken sistem gereksinimlerini karşılamıyor veya sınırdaysanız da bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Donanım yükseltmekten başka çare yok. SİSTEMİNİZİ ŞURAYA DANIŞABİLİRSİNİZ:

!!!LÜTFEN BU YAYINA SORUN!!!—Bilgisayarım GTA 5’i Kaldırır Mı?—-

6- GTA 5 Tıklıyorum Açılmıyor Tepki Yok Hatası ve Çözümü

Arkadaşlar şimdi anlatacaklarıma herkesin dikkat etmesinde fayda var. Çoğu hatanın sebebi güvenlik programları veya duvarıdır. Güvenlik programları oyunun crack dosyalarını virüs olarak görüp açmasını engelleyebiliyor. Güvenlik programınız yoksa veya kesin kapalıysa bile güvenlik duvarı bunu yapabiliyor. Güvenlik programınız neyse devre dışı bırakın. Bunu araştırarak öğrenin. Google amcaya “Norton nasıl devre dışı bırakılır?” veya “NOD32 offline mod?” şeklinde aramalar yaparak sorabilirsiniz.

Bunun haricinde güvenlik duvarınızı kapatmanız gerekiyor. Diyelim kapattınız, yine çözüm olmayabilir. Çünkü güvenlik duvarı önceden gta5.exe’yi engellemiştir bile. Peki bunu nasıl çözeceğiz?

**1- Başlat-Arama kısmına güvenlik yazın ve çıkan programlardan “gelişmiş güvenlik ile birlikte windows güvenlik duvarı” olana tıklayın. Sonrası sırasıyla aşağıda resimlerle anlatılmıştır.

7- GTA 5 Yavaş İniyor / GTA 5 Hızlı İndirmek İçin

Üzülerek söylüyoruz ki 60 GB’lık bir oyunu hızlı indirmenin kesin yolu turbobit premium almaktır. Torrentler yavaş hızlarla inecektir, bulut sürücüler ya sileceklerdir ya da ek alan isteyeceklerdir. Turbobitten 13 TL ye premium alarak oyunu 2 günde indirebilrisiniz. Kesinlikle IDM ile indirin. Diğer türlü bağlantı hatası verecektir.

Tavsiye Yayınımız: (Turbobitten SMS ile premium alarak bu vb. bir çok dosyayı zahmetsizce, tek tıklamayla indirebilirsiniz!)

8- GTA 5 Blitz Play Görevi Hatası

Blitz Play görevinde michele geçiş yaparken çalışmayı durdurdu hatası alabilirsiniz. Bunun çözümü, update yani yeni bir güncelleme beklemek. Sağlam Oyun ana sayfasını sık kullanılanlara ekleyip tekip edin. Güncelleme yayınlandıkça anında yayınlayacağız. Twitter ve saglamoyun facebook sayfalarımızdan duyuracağız.

SONRADAN EKLEME:

Bir arkadaşımız bu sorunu çözmüş ve çözümünü bizlerle yorum formunda paylaştı, buyrun:

gta-4-blitz

9- GTA 5 Tam Ekran Nasıl Yapılır?

Bunun için oyuna girdikten sonra ESC ye basın ve yan sekmelerden ayarlarkısmına gelip Graphics seçin, orada oyun modunu window dan değiştirin ve tam ekran yapın. Çözünürlüğünüzü de kendi bilgisayarınızın en yükseğine alın. Oradan çıkarken emin misiniz diye soracak, enter’a basın ve ta taa, oyun tam ekran 🙂

10 – GTA 5 Online Oynamaya çalışırken çalışmayı durdurdu hatası alıyorum

Oyun cracklendi ama cracklenmiş bir oyunla en fazla story modu oynayabiliyorsunuz, online oynamak için oyunu satın almanız gerekiyor.

11- GTA 5 Code 1 Hatası Çözümü

Bu hatayı alıyorsanız çözmek için yapmanız gereken VPN ayarı yapmak veya DNS değiştirmek. Detayı internette milyonlarca sitede mevcut 🙂

12- GTA 5 Aktivasyon Hatası Kesin Çözümü

GTA 5 aktivasyon hatası bir gündür bizim oyuna girmemizi engelliyordu. Basitçe anlatmak gerekirse oyunu crackleyen grup olan 3dm nin social club sahte hesabı engellendiği için bu hatayı alır olduk. Ama 3dm yenisini çıkartmakta gecikmedi. GTA 5 CRACK Versiyon 4 yayınlandı. Bu Crack sırf bu hata için çıkartıldı ve hata %100 çözüldü. Şu yayınımızdan direk indirilebilir link üzerinden ilgili crack’i indirip uygulayıp, bu hatadan kurtulabilirsiniz.

 

13- GTA 5 PC KARAKTER DEĞİŞTİR / SEÇME NASIL?

Bu bir hata değil ama bir çok arkadş bulmakta zorlanmış, internet üzerinde de pek kaynak olmadığı için ele alalım dedik.

gta5-pc-karakter-degistime-tusu

GTA 5 PC Karakter değiştirme tuşu için, oyunda biraz ilerlemeniz lazım. Sonrasında klavyede sol alt kısımdaki “Alt” tuşuna basıp karakter seçebileceksiniz, yukarıdaki görselde belirttik.

Yok siz illa hemen şimdi değiştireceğim diyorsanız, şuradaki yayınımızda anlatıldığı gibi oyunun %100 saveli dosyasını uygulayın.

Daha sonra esc-game kısmında load game kısmında %100 saveli oyunu açın.

gta-5-pc-karakter-secme-tusu

Sonrasında alt tuşuna bastığınızda oyundaki tüm karakterler gelecek. Maus ile herhangi birisini seçtiğinizde o karakter o an neredeyse oyun ona yönelir, onun hikayesine gider.

YENİ MADDE!

14- GTA 5 TIEUP_0014_CHK_B HATASI ÇÖZÜMÜ

Bu hatayı çözmek çok basit. Öncelikle directx sürümünüzün güncelliğinden emin olun sonra oyunu önce “GTAV Launcher” den sonra crack yaptığımız ve oyunu açıp oynadığımız “Launcher”den açın. Aşağıdaki resimde detaylı olarak anlattık.

gtav-tıep-hatasi-cozumu-solved

15- Olası Diğer hata sebepleri

*Donanımınız yetmiyor olabilir. Bunu şuradan bize danışabilirsiniz.

*Oyunu doğru yerden açmamak hata sebebi olabilir. Oyunu C:\Program Files (x86)\Grand Theft Auto V konumundan Launcher’e tıklayarak açmalısınız.

*Sağlam Oyundan indirmemişsinizdir, bizden indirin sağlam olsun. Bu kadar da mütevaziyiz 🙂

*Crack ve update sürüm yanlış olabilir, eski olabilir, yanlış uygulanıyor olabilir. Sadece crack indirme yayınlarımızdan en güncelini indirin. Sitemizin sağ kısmında bulunan arama kısmına “gta 5 update” yazarsanız en güncelini bulur önünüze getiririz 🙂 [Yazar burada çıkan sonuçlardan en üstteki demek istiyor.]

Umarız yardımcı olabilmişizdir. Buradakilerden farklı hata alıyorsanız bu yayına yorum olarak bırakın ve sorun. Belki yardımsever bir arkadaşımızda o hatayı almış ve çözmüştür, size yardımcı olacaktır falan 🙂

Hepiniz, sağlıcakla kalın.

GTA V ile ilgili tüm yayınlarımız:


GTA V Full Sorunsuz Tek Link İndir

gta 5 crackfixGTA V Türkçe Yama Tek Link İndir(Yandex Link)

gta5-kurulum-resimli-nasil-anlatimGTA 5 Nasıl Kurulur – Crack Yapılır?(Videolu Anlatım)

gta 5 crackfixGTA V En Güncel UPDATE VE SADECE CRACK İndir

!!!LÜTFEN BU YAYINA SORUN!!!—Bilgisayarım GTA 5’i Kaldırır Mı?—-

GTA 5 %100 Bitirilmiş Oyun Save Dosyası İndir

saglamoyun-full oyun indir

Bir önceki yazımız olan Assassin's Creed Rogue Full Tek Link İndir -TÜRKÇE- başlıklı yayınımıza da göz atmak ister misiniz?Yorumlar (743 yorum)
×

Bir Şeyler Ara