Fallout 4 %100 Türkçe Yama Full İndirFallout 4 %100 Türkçe Yama ile Fallout 4 oyununu daha iyi oynayabilir ve hikayeyi de anlayabilirsiniz.  Oyun yayınlandığı andan itibaren Steam rekorlarını altüst etti.

Oyunumuz Vault 111 bölgesindeki tek hayatta kalan kişi olarak oynayacağız. Nükleer savaş tarafından yok edilmiş bir dünyada hayatta kalma mücadelesi vereceğiz. Eski serilerinde de olduğu gibi seçimler kurallar tamamen sizin elinizde. Yaptığınız seçimlere göre oyunun gidişatını belirleyeceksiniz. Kader sizin elinizde. Ya yok et ya inşa et.

Sağlam Oyun olarak Sizlere şimdiden keyifli ve eğlenceli oyunlar dileriz…

 

 

YAMA NOTLARI

 • -Yamada Küfür ve argo kelimelere yer verilmiştir.
  -Yama her gün güncellenecektir.
  -Launcher’in çalışabilmesi için oyun klasörünün içine yüklenmesi gerekmektedir.
  -Yama save dosyalarına dokunmayacaktır, ama save dosyası yamadan öncesine aitse envanterinizdeki eşya isimlerinin bir kısmı ingilizce kalacaktır. Yamayı yükledikten sonraki eşyalar Türkçeleşecektir.
  -Yamayı indirmek ve kullanmak herkesin kendi sorumluluğundadır. Oyuna gelebilecek herhangi bir zarardan biz sorumlu değiliz.
  -Yama oyunun 1.5 üzeri bütün sürümlerinde, Orjinal olup olmadığını gözetmeksizin çalışmaktadır. 1.5 ve öncesi sürümleri test etmedik. Yüklemek sizin sorumluluğunuzdadır.
  -Alpha versiyonunun yayınlandığı 16.08.2017 tarihinde Tüm görev diyalogları, notlar, isimlendirmeler ve terminaller bitmiştir.
  -Beta vesiyonunun yayınlandığı 04.10.2017 tarihinde Tüm görev diyalogları, notlar, isimlendirmeler, terminaller, dış diyaloglar, dövüş mekanikleri, tüm oyuncu-NPC diyalogları bitmiştir.
  -Automatron DLC’si çevrilmiştir.
  -Contraptions Workshop DLC’si çevrilmiştir.
  -Wasteland Workshop DLC’si çevrilmiştir.
  -Vault-Tec Workshop DLC’si çevrilmiştir.

 

Sıkça Sorulan Sorular:

Bu launcher gerekli mi?
Hem yamanın güncellenmesi, bu sayede uğraşmadan yamanın en güncel halini almanız, hem de sizin cebinizden para çıkmadan reklam gelirleriyle bilmem kaç aylık emeğimizin karşılığını almamız için gerekli. Ama tabi hiç kimseyi zorunlu tutmuyoruz.

Nasıl yani? Launcher olmadan kullanabilir miyiz yamayı?
Evet kullanabilirsiniz, yapmanız gereken tek şey oyun klasöründeki orijinal launcher’in adını fallout4launcher yapıp launcherimizin yerine yerleştirmeniz.

F4SE kullanıyorum sorun olur mu?
Launcherimiz F4SE yüklü ise oyunu F4SE üzerinden çalıştırmaya ayarlı. Haliyle Launcherimiz üzerinden oyna’ya bastığınızda oyun F4SE üzerinden çalıştırılıyor.

Bu yama başarımları kapatır mı?
Hayır kapatmaz. Yaptığımız yama mod olarak geçmiyor, oyunun dosya sistemini değiştiriyor. Haliyle oyun yamamızı mod olarak görmüyor ve başarımları kapatmıyor. Ama diğer sekmesindeki mod çevirileri için bu söylediğim geçerli değildir.

Bu diğer sekmesindeki mod çevirilerini nasıl yüklüyoruz?
Belirtilen modu düzgün bir şekilde yükleyin, sonra diğer sekmesinden mod ismini seçip seçimi indir’e tıklayın. Bu kadar basit.

Save dosyalarım zarar görür mü?
Hayır görmez. Oyun dosyalarını değiştirdiğimiz için save’niz ne durumda olursa olsun yama hiçbir şeyi bozmadan çalışmaktadır.
NOT: Yamayı yüklemeden önce envanterinizde bulunan silah ve zırh isimleri ingilizce kalacaktır. Yama yüklendikten sonraki silahlar ve zırhlar ise Türkçe görünecektir.

Yamayı yüklerken dikkat etmem gereken bir şey var mı?

Evet var.
1-Yamayı yüklemeden önce oyunun çalıştığından emin olmalısınız. Bir kere oyunu açıp “New Game” seçeneğine tıklayarak kendinizi banyoda gördüğünüz zaman oyunu kapatın. (Konsolu açıp qqq yazıp enter’a basmanız yeterli)
2-Yamayı yüklerken oyun, launcher ve Steam kapalı olmalı yamayı yükledikten sonra oyunu ilk açışınızda steam’i kullanmak yerine oyun klasörüne girip fallout4launcher.exe dosyasını çalıştırmalısınız. Sonrasında steam ile de açabilirsiniz.
3-Oyun klasörünü düzgün yazdığınızdan emin olmalısınız. Eğer emin değilseniz setup’u winrar ile açıp elinizle de yükleyebilirsiniz.

Forum hata mesajlarıyla dolu, yama bu kadar hatalı mı?
Hayır, sayacımıza göre Şubat başına kadar yama günlük ortalama 350 kişi tarafından indiriliyor ve günlük olarak ortalama 900 kişi tarafından yamamız ile oynanıyor. Günlük gelen hata bildirimi ise eylül ayından beri bir elin parmaklarını geçmiyor. O yüzden hata görme şansınız %0,3’ün altında diyebiliriz.

Anladım, peki hata alırsam yapmam gereken bir şey var mı?
Evet, öncelikle steam’i ve launcheri kapatın, sonra oyun klasöründeki update.exe dosyasını YÖNETİCİ OLARAK çalıştırıp işlemin tamamlanmasını bekleyin. Büyük ihtimal düzelecektir.
Düzelmezse oyun klasöründeki yama silici 3000 ile yamayı kaldırıp yamayı tekrar indirip yükleyin. Hatanızın en muhtemel nedeni indirme sırasında internetinizle ilgili sorun oluşması. Tekrar indirip kurunca bu sorunu gidermiş olursunuz. Yine hata alırsanız, forumdan ya da facebook üzerinden hatayı bana bildirin. Facebook üzerinden bildirirseniz Team Viewer ile bağlanıp sorunu kendim de düzeltebilirim.

Oyun korsan sürümle de Steam sürümüyle de çalışıyor mu?
Evet, oyun korsan olup olmadığına bakmaksızın oyunun 1,5 üstü tüm sürümleriyle düzgün şekilde çalışıyor. 1,5 altı sürümlerle çalıştırmak için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorum, ama 1,5 öncesi sürümlerle de çalıştırdığını söyleyenler var.

Yamayı yükledim bazı satırlar görünmemeye başladı. Yapacağınız işi sizin…
Oyunun yama yüklense de yüklenmese de bazı satırları göstermesini engelleyen bir sorunu var. Mesela oyunun başındaki müzede Preston’un konuşmaları ya tüm konuşmayı engelleyecek şekilde donar, ya da satırların yarısı hiç görünmez… Yapabileceğimiz bir şey yok.
Radyodan duyduğunuz şeyler görevleri etkileyebiliyor, ama ne yaparsak yapalım radyo diyaloglarını açamıyoruz. Elimizde olan bir şey değil.
Bir mekana girdiğinizde yoldaşınızın yaptığı yorumlar bugda kalıp mekandan çıkana kadar başka altyazı görünmesini engelleyebiliyor. O yüzden onları da biz kapattık.

Videolarda altyazı gözükmüyor
Bethesda anlamadığım şekilde videolara altyazı eklememizi engelliyor. Eklemek için tek yok var, o da videoların tekrar yüklenmesi ki bu da yama boyutunu 3-4 GB’a çıkartmak demek. Ne biz yorulalım ne siz o kadar dosya indirmek zorunda kalın, internetten o videolarda ne yazdığını bulabilirsiniz.

Yama hızlı bir şekilde başladı ama şu anda neredeyse hiç ilerlemiyor neden?
Çünkü yapılması gereken çok fazla şey var ve yardım eden neredeyse hiç kimse yok. Şu anda yamayı 2 kişi yürütüyoruz. Hayat şartları sağ olsun tüm gün yama başında da oturmuyoruz. Haliyle uzun sürüyor. Yine de buna rağmen piyasadaki en çok satıra sahip oyun olan Fallout 4’ü 10 ayda çevirdiğimiz için, çoğu yamadan hızlı şekilde ilerlediğimizden emin olabilirsiniz.

Oyun ana menüde kapanıyor. Hem de yamanızı hiç yüklememiş olmama rağmen.
Sorun: 1.10 güncellemesi ile oyuna gelen Creation Club ile AMD Ekran kartlarının pek geçinememesi, buna bağlı olarak oyunu açınca ana menüde oyunun çökmesi…
Çözümler:
1) oyunu 1.10 versiyonuna GÜNCELLEMEMEK
2) Güncellendiyse de oyuna girmeden önce interneti kapatmak

Bethesda sorunun üstünde çalışıyormuş ve yeni güncelleme gelene kadar başka bir çözüm önerisi sunulmuş değildir. Bu soruna çözüm arayan arkadaşlara iyi oyunlar diliyorum.

 

İndirme bölümümüz

indir

 

Rar şifresi: rar dosyasına şifre eklemedik!
———————————————————————
Virüs taraması sonucu: Tarandı, tertemiz. Zararlı herhangi bir şeye rastlamadık.
———————————————————————-

TAVSİYEMİZ VARR!:(Turbobitten SMS ile premium alarak bu vb. bir çok dosyayı zahmetsizce, tek tıklamayla indirebilirsiniz!)

Alternatif Cloud Linki


download-game-icon - Kopya Cloud Alternatif Link | Mega
 

Not-2: Cloud/bulut linklere link kısaltma(bc.vc) ekleyebiliriz, linke tıkladıktan sonra sağ üst tarafta 5 saniye sayar, 5 saniye bittiğinde “reklamı geç” deyiniz. Asıl link gelecektir. (herhangi bir sorun yaşarsanız F5 yaparak o sayfayı yenileyin.)
 

 Oyun Kurulumu Nasıl Yapılır?

Dikkat!!! Sitemizdeki kurulum anlatımları sadece sitemizden yaptığınız indirme dosyaları için geçerlidir. Lütfen başka bir siteden indirdiğiniz bir oyunun kurulumunu bize danışmayınız, indirdiğiniz oyunun bizden indirilmiş olduğuna emin misiniz? O zaman gelgelelim nasıl kuracağımıza:

 

Çok sade anlatım:

1-Rar dan setup dosyasını çıkartın.

2-Setup dosyasını çalıştırın ve hedef bölümü olarak oyunu kurduğunuz yeri seçin.

3-Keyifli oyunlar dileriz….

 

Sağlam Oyun içeriğindeki oyun ve diğer indirme linklerinin ve inen dosyaların çalışır, işe yarar ve sağlam olmasını amaç edinmiştir.

 

Yorum bırakarak veya bu yayını sosyal medya üzerinden paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz…

-Keyifli Oyunlar. -S.O-

fulloyun
 

Bir önceki yazımız olan NFS Underground 2 - Sorunsuz Crack + Çözünürlük Yaması İndir başlıklı yayınımıza da göz atmak ister misiniz?Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara