Call of Duty Ghosts RAM Sorunu Çözümü – Ramfix İndirÇoğumuzun merakla ve sabırsızlıkla bekledi Call of Duty  serisinin yeni oyunu olan Ghosts bundan 6 gün önce çıktığı ve çıktığı gibi skidrow tarafından cracklenerek bizlere sunuldu. Fakat oyunun boyutu ve sistem gereksinimleri o kadar fazlaydı ki, herhalde bekleyen her 5 kişiden 3’ü oyunu çalıştıramadı.

Öyle ki oyunun minimum sistem gereksinimleri ve önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde:

En Düşük Sistem Gereksinimleri:


İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit (Call of Duty Ghosts Vista ve XP işletim sistemlerini ve 32 bit’i desteklemez.) 

İşlemci: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHZ / AMD Phenom X3 8750 2.4 GHZ veya daha iyisi

Bellek: 6 GB RAM

Hard disk: 50 GB HD boşluk

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti / ATI Radeon HD 5870 veya daha iyisi

Sound: DirectX destekli ses kartı

DirectX: 11

Önerilen Sistem Gereksinimleri:


İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit (Call of Duty Ghosts Vista ve XP işletim sistemlerini ve 32 bit’i desteklemez.) 

İşlemci: Intel i3 2.66 GHZ / AMD Phenom X3 8750 2.4 GHZ veya daha iyisi

Bellek: 8 GB RAM

Hard disk: 50 GB HD boşluk

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780


Bu tablolardan da anlaşılacağı üzere:

-Oyun şu haliyle 30 GB boyutunda.
-Oyun şu haliyle 6 gb altındaki ramlerde çalışmıyor.
-Oyun şu haliyle -ve her haliyle- directx 11 destekli bir ekran kartı olmadan çalışmıyor.

İşin ilginci oyunu çalıştırdığımızda Ram’in 2 gb’ını kullanıyor. Öyleyse neden 2 gb veya 4 gb da açılmıyor? Tahminimiz satış politikası.. Kahrolsun kapitalizm diyor ve konumuzu artık fazla uzatmak istemiyoruz.


1. Sorun ) Oyun 30 gb indirmek zor…
Çözüm: Oyunun 22 gb lık blackbox versiyonunu sitemizden indirebilirsiniz. Blackbox sürüme, oyuna gelecek olan updatelerin uygulanamayacağını da hatırlatmak isteriz.2. Sorun ) 6 GB Ram yok, ghosts’u açamıyorum…

             
         Turbobit Premium Almak için Tıklayın

Call of Duty Ghosts Ramfix UYGULANMASI:

Yapacağınız işlem oldukça basit. İndirdiğiniz dosyaları oyunun kurulu olduğu klasöre aynı crack atar gibi atıyoruz. Karşımıza gelen uyarılara kopyala ve değiştir diyoruz oluyor bitiyor. Eğer Ram’iniz 2 gb veya altıysa oyun yine çalışmayabilir. Ya da çalışır fakat çok takılır. Bu fix rami 4 gb olanlar için idealdir.

UYARI: Virüs tarayıcınızı bu esnada hatta indirme esnasında kapalı tutun çünkü atacağınız dll dosyalarını virüs zannedip silebiliyor. Detay için şuradaki 6. Maddeyi okuyabilirsiniz.

3. Sorun ) 32 bit işlemcim var çalıştıramıyorum.

Çözüm: Yok. Yani bunun bir çözümü yok. Artık 64 bite geçmelisiniz.

4. Sorun ) Ekran kartım directx 11 destekli değil, ne yapmalıyım?

Çözüm: Ekran kartı değiştirmekten başka bir çareniz yok.

Bak yine ram sorunu diye başladık konu dallanıp budaklandı 🙂 Daha fazla uzatmayalım çünkü konu uzun olunca okunma olasılığı azalıyor(üşeniyorsunuz 🙂 ) Sonuç olarak her zamanki gibi…


Keyifli Oyunlar…


Bir önceki yazımız olan Tom Clancy's H.A.W.X. 2 Full Tek Link İndir başlıklı yayınımıza da göz atmak ister misiniz?Yorumlar (51 yorum)
×

Bir Şeyler Ara