30927


oyun-tavsiye-oneri-nasil-ne-indirsem-saglamoyun

Merhabalar

Sağlam Oyun camiası olarak yeni yıla girdiğimiz şu günlerde yeni bir sayfa açalım dedik ve “ziyaretçilerimizin yararına ne yapabiliriz?” diye düşündük. Kolları sıvadık ve sizin için çıkmaz bir soru olan “Ne indirsek-Ne oynasak?” sorularının cevabını aradık.

… Ama bulamadık. 🙂

Hmm_yuz-ifadesi

Çünkü bu soru kişiye özel bir soruydu. Yani biz size her ne kadar “denerken şu oyunu beğendik harikabir oyun bunu mutlaka oynamalısınız” desek de bu sizin için böyle olmayabilirdi. Yani benim beğendiğimi başkası beğenmeyebilir ve bu doğal bir şey. Sizlere tavsiye ettiğimiz oyunlar bölümünü açtık devam da ettiriyoruz ama pek etkin olmadığını düşündük. Çünkü bizde insanız ve bizim tavsiyelerimiz herkese hitap etmeyebilir.

Sonra dedik ki bir sayfamız olsun. Bu sayfa da herkes favori oyununu diğerleriyle paylaşsın. Ama hani öyle düz bir şekilde “benim favori oyunum blabla, yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum” şeklinde de değil hani. O oyun neden favoriniz, sizin için o oyunun çekici tarafları neler, biz neden indirmeliyiz bu oyunu veya sizce kimler mutlaka indirmeli.

Düzenli görünmesi ve okuyanlar için daha anlaşılır olması açısından tavsiyelerimizi bırakırken uymamız gereken yorum şablonu: (yani hemen aşağıdaki kutunun içindeki kodlamayı kopyalayın, yorum kısmına yapıştırın ve “yazınız” olan yerleri değiştirin.)

YORUM ŞABLONU:

…YAZINIZ… kısımlarını değiştirmeniz yeterli.

Hemen bir örnek verelim:


 

Oyunun Adı: Mirrors Edge

Oyun Türü: Aksiyon

BU OYUNU TAVSİYE EDİYORUM, ÇÜNKÜ;

“Mirrors Edge oyununu ilk arkadaşımdan duydum. Saglamoyundan indirdim kurdum ve oynamaya başladığım an başından kalkamadım adeta. Oyun bağımlılık yaptı resmen. Çünkü ben şahsen, kendimi oyun kahramanının yerine koymayı severim. Oyunu daha bir iyi hissediyorsun öyle. Mirrors Edge’de kahramanın gözünden oynuyorsun eli kolu ayağı sensin. O koşarken sanki sen koşuyormuşsun gibi oluyor. Bu da benim çok hoşuma gitti. Türkçe altyazı olması da cabası. Anlayamadığım oyun beni pek sarmaz çünkü, neyi neden yaptığımı bilmeliyim. Ayrıca oyun gerçekçi, bu da benim için önemli bir kriter.”


gibi.

oyun-yorumlari-inceleme

Böylece onlarca oyun tavsiyesi – ve neden tavsiye edildiği- yorumu olan güzel bir kütüphanemiz olmuş olacak. Hangi oyunu indireceğimize karar veremezsek bu kütüphaneden yararlanabileceğiz. Hadi şimdi bu kütüphaneye bir katkı da siz yapın. Yapmanız gerekenler basit. Şu metni kopyalayın, yorum kısmına yapıştırıp ilgili kısımları kendi düşüncelerinize göre doldurun.

Çok kuralcı olmayı sevmediğimizden öyle düzinelerce kural eklemek istemiyoruz sadece 3 tanecik kuralımız var;

1-Buraya amaç dışında yorum bırakılmamalı. Sadece “favori oyununuz ve neden” bunun hakkında yorum yapınız.
2-Yorum şablonunu kullanmak şarttır.
3-Tek veya sadece iki cümleden oluşan, yorum bırakmak için bırakılmış niteliksiz yorumlar onaylanmayacaktır.

Neler kural dışı değil?

-Başka birisinin favori oyunuyla ilgili görüşünüzü belirtebilirsiniz.
-Abartmamak kaydıyla birden çok oyun için görüşünüzü belirtebilirsiniz.
-Her türlü oyun için görüş belirtebilirsiniz, argoya kaçmamak şartıyla her türlü görüş kabulümüzdür.

Not: Yorumlar yeniden eskiye olacak şekilde sıralanmaktadır.


yorum-bırak

Lütfen sadece yorumlardan faydalanıp geçme! Herkesin bir favori oyunu vardır/olmuştur, eski ya da yeni fark etmez, hemen sende buraya yorumunu bırakarak katkıda bulunabilirsin.

Umarım bu kısım hepimiz için “Ne oynasam” “Ne indirsem” cevabını bulabileceğimiz faydalı bir sayfa olur.

fulloyunYorumlar (163 yorum)
×

Bir Şeyler Ara