APK Kurulumu ve Genel Bilgiler 

KISACA ANDROİD VE APK

Eskiden symbian işletim sistemi vardı nokia samsung daha birçok telefon üreticisinin rakipsiz işletim sistemiydi symbian evet rakipsizdi çünkü ozamanlar başka işletim sistemi yoktu ki android rakip olana kadar android işletim sisteminin kısa süredeki gelişmeleri karşısında eli kolu bağlı kalan symbian daha fazla tutunamadı ve yerini artık android işletim sistemlerine bıraktı. Android işletim sistemi, google, oha, ve özgür yazılımcılar tarafından geliştirilen linux tabanlı açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir bu sebeple birçok telefon üreticisi tarafından kullanımıda oldukça yaygındır. Kişisel android uygulama üreticileri olduğu gibi devlet kurumları ve şirketlerde kendi android uygulamarını geliştirirler. Android uygulamar apk olarakta bilinir apklar android işletim sisteminin uygulama dosyalarıdır ve sıkıştırılmıştırlar. Apk dosyaları xml, komut dosyaları ve uygulamanın çalışması için gerekli dosyaları içerir. Android uygulamalar: Oyun, yazılım, iş programı veya telefon ihtiyacı için lazım olabilecek herhangi bir uygulama da olabilir.

PEKİ SİTEMİZDEKİ APK DOSYALARI NASIL YÜKLENİR ?

İlk öncelikle bilinmeyen kaynakları etkinleştirmemiz gerekli yoksa cihaz kuruluma izin vermeyecektir.

Ayarlar-Uygulamalar bölümüne giriyoruz.
android
 Bilinmeyen kaynakları etkinleştiriyoruz.
android
Uyarıyı onaylıyoruz.
Android
Artık kuruluma geçebiliriz.
APK
Telefonumuza attığımız dosyayı buluyoruz
APK
Apk dosyamızı açıyoruz.
APK
 Paket yükleyici ile yükle diyoruz.
APK
İzinleri onaylıyoruz.
APK
Bekliyoruz…
APK
Bitti ve apk dosyamız kurulmuş oldu.

NewExperienceSS-20140126_071010

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Sürüm: Öncelikle android sürümünüzün uygulamayla uyup uymadığını kontrol edin. Eğer uymuyorsa uygulama çalışmayacaktır.

Hafıza: Bazı telefonlarda dahili hafızada yer az olmasından uygulamalar yüklenmeyebilir. Uygulama yüklemeden önce telefonunuzda uygulama boyutuna yetecek kadar yer olmasına dikkat edin.

Ram: Eğer telefonuzun ram’ı düşükse üç boyutlu veya yüksek önbellek tüketebilecek uygulamarın yüklenmeyeceğini yüklenirsede kullanamayacığınızı belirtelim.

Şarj: Eğer telefon şarj süreniz uygulama yükledikten sonra kısaldığını düşünüyorsanız program kuruluyken ve kaldırdıktan sonraki ön bellek boyutlarını inceleyin çünkü önbellek ne kadar kullanılıyorsa şarj süreniz okadar kısalacaktır herhangi bir task manager ile düzenli olarak telefon önbelleğinizi temizleyin.

Yorum Bırakmadan Önce:

-Sitemiz android kategorisindeki her oyun-uygulamanın sizin cihazınızda çalışacağını garanti etmez, android sürümünüz ve cihazınızın özellikleri önem taşımaktadır. Yorum bırakmadan önce üstteki bilgilere dikkat edip ona göre bırakınız.

-Bu bağlamda, “benim cihazın xxx benimkinde çalışır mı?” tarzı yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.Yorumlar (Yorum yapılmamış)
×

Bir Şeyler Ara