Sağlam Oyun – Full Oyun İndir

Sağlam Oyun Dosyaları Artık Kurtarma Kayıtlı!
Tarih: 2 Mart 2013 | Yorum Sayısı: 4Tatil dönüşümüzde bomba gibi yeniliklerle geleceğimizi söylemiştik siz sağlamoyun severlere. İşte o yeniliklerden birisi de artık indireceğiniz arşiv dosyalarının kurtarma kaydı içermesi.

Kurtarma Kaydı Nedir?
 

İndirdiğiniz sıkıştırılmış oyun partlarını “indirme hatasından ötürü” birleştirirken bazen CRC Hatası veya arşiv hasarlı vb. hatalar alabilirsiniz. Bu büyük ihtimalle indirme esnasında küçükde olsa bir eksik dosya indirilmesinden kaynaklanır. İşte kurtarma kaydı sayesinde bu vb. hatalarda büyük oranda kurtulacaksınız. %100 çözüm mü hayır ama %80-90 çözüm olacak diyebiliriz. Artık sizler için oyunu arşivlerken en az %5 lik bir kurtarma kaydı yerleştiriyoruz. Bu dosya boyutunu az da olsa artırıyor ama CRC Hatasının %90 önüne geçmeye değer diye düşünüyoruz.

Kurtarma Kaydını Nasıl Kullanacaksınız? (Resimli Anlatım)
 

1. Winrar programını açıp düzelteceğiniz dosyayı seçin.

Resimleri daha büyük görmek için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

2. Winrarda Hata veren sıkıştırılmış dosyanın üzerine sağ tıklanır ve oradan “Arşivi onar” seçeneği seçilir. (ya da yukarıdaki görselde gösterilen sağlık butonuna tıklayabilirsiniz)


3. Sonraki açılan pencerede size kayıt yeri ve dosyayı Rar ile mi yoksa Zip ile mi onaracağı sorulur. Herhangi bir şeye dokunmadan “Tamam“ı seçiniz. 

4. Kısa bir işlem yapılır. Önce kurtama kaydı bulundu denilir ve sonra da kurtarma işlemi gerçekleştirilir. İşlem bitene kadar bekledikten sonra pencereyi kapatabilirsiniz. 


5. Bu noktada bozuk partın olduğu dizine başında fixed ibaresi eklenmiş yeni bir dosyanın eklendiğini göreceksiniz. O dosyayı kopyalayıp diğer parçaların olduğu klasöre yapıştırın (dosya diğer parçalarla aynı klasördeyse buna gerek yok tabii ki) ve sonrasında dosyanın başındaki “fixed” ibaresini silin. 


6. Artık birleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. (bu altı madde kısmen, çok azı alıntıdır, görseller alıntı değildir)Daha öncede bahsettiğimiz gibi bu CRC Hatası %100 Çözümü değildir. Ama bu sayede alacağınız hatalara karşı biz dosyalarımızı sigortaladık. Sizler için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve çalışacağız.

Keyifli ve Sağlam Oyunlar.

Bir önceki yazımız olan Sık Gelen İsteklere Toplu Cevaplar başlıklı yayınımıza da göz atmak ister misiniz?

Bu yayını Facebook'tan beğenerek bizlere katkıda bulunabilirsiniz…

Yazar : Sağlam Oyun
**Sağlam Oyun kurucu admini.** ~~~ Hayat boş, oyun oyna coş! ~~~
Konuya 4 Yorum Yapılmış.

Bu yayına siz de hemen yorum bırakabilirsiniz! Yorum paylaşıldıkça güzeldir!

Yukarıdaki kutucuğu işaretleyip yorum yaparsanız, sizin yorumunuza cevap geldiğinde size bunu bildiren bir e-posta alırsınız.
Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.Adsız

 

1. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanır, lütfen aynı yorumu 2-3 kez göndermeyin.

 

2. Küfür veya argo, spam içeren ve konuyla alakası olmayan yorum barındırılmaz, silinir.

 

3. Türkçe imla kurallarına uymayan yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.

 

4. Rar şifre istiyor, oyun demomu tarzı sitemizle alakası olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır.

 

5. Bilgisayarımın özellikleri şunlar, bilgisayarım bu oyunu kaldırır mı şeklinde yorum bırakmayınız, yayınlanmaz. Bunun yerine sisteminiz ile her yayında yer alan minimum sistem gereksinimlerini kıyaslayıp kendiniz karar verin.

 

6. Youtube ve resim yükleme servisleri haricinde yorumiçi link veren yorumlar barındırılamaz, silinir.

 
  1. Ramazan ODA diyor ki:

    RAR Repair Tool programıda CRC hatasına karşı kullanılabilir.

  2. Harun Gürel diyor ki:

    Bu iyi olmuş :)

  3. Bu uygulama çok iyi olmuş Abi. Dediğin gibi winrar yüzünden çok hata geliyordu. Artık Oyunlar Tam Sağlam Oldu :)